Lato – Muzyka – Dolnośląska Perła Manieryzmu

Unikatowe wnętrza XIV-wiecznej świątyni stają się sceną dla koncertów kameralnych muzyki klasycznej, które odbędą się tego lata w Żórawinie. To ważne wydarzenia kulturalne w powiecie wrocławskim, skierowane zarówno do melomanów, jak i osób, które chcą odwiedzić ten wyjątkowy zabytek w wyjątkowych okolicznościach. 

Lato z muzyką w Dolnośląskiej Perle Manieryzmu to cykl pięciu koncertów. Najbliższy z nich zatytułowany „Z klasyką na wesoło” odbędzie się w niedzielę 23 lipca o godzinie 19.00 w Kościele św. Trójcy w Żórawinie. Wykonawcami będzie duet na wiolonczelę i gitarę „Dies Cuerdas” -młodzi, utalentowani muzycy Karolina Kocyła i Kamil Bućko. Kolejne koncerty odbędą się w terminach: 25 sierpnia 2023 r., 10 września 2023 r. oraz 24 września 2023 r. 

Szczegółowe informacje o wydarzeniach znajdują się na stronie www.perlamanieryzmu.pl oraz na Facebooku Fundacji Dolnośląska Perła Manieryzmu.

Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy (koncerty nie są biletowane). Do udziału zaproszeni są wszyscy zainteresowani. 

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.